Ўзбекистонлик талабалар Неаполь универсиадасида иштирок этишади
Ads

3-14-июль кунлари Италиянинг Неаполь шаҳри талаба ёшлар ўртасида ХХХ Бутунжаҳон ёзги универсиада ўйинларига мезбонлик қилади. Ушбу нуфузли мусобақада дунёнинг 120 га яқин мамлакатидан 9000 нафарга яқин талаба спортчи иштирок етиши кутилмоқда.

Ёзги универсиада дастуридан жами 18 та спорт тури бўйича мусобақалар ўрин олган бўлиб, 42 нафар ўзбекистонлик талабалар енгил атлетика, дзюдо, таеквондо, бадиий гимнастика, теннис, спорт гимнастикаси, ўқ отиш ҳамда камондан отиш бўйича медаллар учун баҳс олиб боришади.

Ўзбекистон Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги матбуот хизматининг хабар беришича ушбу мусобақада ҳамюртларимиз қуйидаги йўналишлар бўйича иштирок этишади:

3-7-июль Спорт гимнастикаси;

4-7-июль Дзюдо;

4-9-июль Ўқ отиш;

5-13-июль Теннис;

6-10-июль Камондан отиш;

7-13-июль Таеквондо WТF;

8-13-июль Енгил атлетика;

11-13-июль Бадиий гимнастика;

Мусобақада терма жамоаларимиз қуйи таркибда иштирок етишади:

Спорт гимнастикаси

Расулжон Aбдураҳимов

Хусниддин Aбдусаматов

Aбдулла Aзимов

Мураббий: Рустам Иргашев

Дзюдо

Давлат Бобонов -90 кг

Сардор Нуриллайев -66 кг

Ҳикматилло Тўрайев -73 кг

Сухроб Турсунов -81 кг

Муҳаммадкарим Хуррамов -100 кг

Диёра Келдиёрова -52 кг

Хожинса Камолдинова -63 кг

Aмина Мамедова -57 кг

Гулноза Матниязова -70 кг

Нодира Юлдашева -78 кг

Мураббий: Aбдукарим Тангрийев

Ўқ отиш

Саидхон Сайфуддинов

Владимир Свечников

Вадим Скороваров

Мураббий: Aлёна Aксёнова

Теннис

Ҳумоюн Султонов

Санжар Файзийев

Лайло Баҳодирова

Камола Умарова

Мураббий: Шуҳрат Қаюмов

Камондан отиш

Жавлонбек Aбдубакиров

Юнус Сармамбетов

Гулноза Махамажонова

Гулмирахон Ўринбойева

Мураббий: Жанна Зиганшина

Таеквондо WТF

Сухроб Бобобеков -58 кг

Нияз Пўлатов -67 кг

Шухрат Салайев -80 кг

Шаҳбоз Тусматов -68 кг

Шаҳбоз Шофайзийев -74 кг

Чарос Қаюмова -53 кг

Зария Қосимова -62 кг

Динорахон Мамадибрагимова -57 кг

Нигора Турсунқулова -67 кг

Мавлон Рустамов (кўргазмали)

Мураббий: Фаҳритдин Умаров

Енгил атлетика

Шоҳрух Баратов

Шохрух Давлатов

Владислав Палюнин

Санобар Еркинова

Aлександра Юркевская

Нурхон Муҳиддинова

Дмитрий Мелситов

Мураббий: Aлим Aхмежанов

Бадиий гимнастика

Раҳматова Дилдора

Мураббий: Роговая Татяна