Олимпия ўйинларига балл берувчи турнирнинг дастлабки кунги натижалари

12 август, 12:41 265

Олимпия ўйинларига балл берувчи турнирнинг дастлабки кунги натижалари

Айни кунларда пойтахтимиз Умумжаҳон таэквондо федерацияси президенти Осиё минтақаси кубоги мусобақасига мезбонлик қилмоқда.

Олимпия ўйинларига рейтинг балларини тақдим этувчи ушбу мусобақанинг дастлабки кунида ғолиб ва совриндорлар номи аниқланди. Қуйида кечаги баҳсларнинг барча ғолиб ва совриндорлари билан танишинингиз мумкин.

Ёшлар. Ўғил болалар:

- 45 кг

1-ўрин: Елжан Елшибай – Қозоғистон

2-ўрин: Самандархон Тўламетов – Қозоғистон

3-ўрин: Равил Аманжолов – Қозоғистон

3-ўрин: Жасурбек Зокиров – Ўзбекистон

-48 кг

1-ўрин: Дониёр Йўлдошев – Ўзбекистон

2-ўрин: Бекзод Ибрагимов – Ўзбекистон

3-ўрин: Али Каиргалиев – Қозоғистон

3-ўрин: Улуғбек Рашитов – Ўзбекистон

-51 кг:

1-ўрин: Баҳодирбек Мирзабоев – Ўзбекистон

2-ўрин: Темирхан Самат – Қозоғистон

3-ўрин: Шердор Арслонов – Ўзбекистон

3-ўрин: Бейбарис Нурбаев – Қозоғистон

-55 кг:

 1-ўрин: Чаисават Сатон – Тайланд

2-ўрин: Максад Ўринбасар – Қозоғистон

3-ўрин: Медет Жолдибаули – Қозоғистон

3-ўрин: Диёрбек Каримов – Ўзбекистон

-59 кг:

1-ўрин: Иброҳимжон Аҳмадов – Ўзбекистон

2-ўрин: Асадбек Ҳолиқов – Ўзбекистон

3-ўрин: Сардоржон Обиджонов –Ўзбекистон

3-ўрин: Еррасил Араппай –Қозоғистон

-63 кг:

1-ўрин: Ракйарт Нучит – Тайланд

2-ўрин: Анвар Абдулқосимов – Ўзбекистон

3-ўрин: Олжас Ержанов – Қозоғистон

3-ўрин: Асадбек Ўктамов – Ўзбекистон

-68 кг:

1-ўрин: Лакчай Хауихонгтонг – Тайланд

2-ўрин: Еррасил Бекболат – Қозоғистон

3-ўрин: Тожиддин Самиев – Ўзбекистон

3-ўрин: Жавоҳир Аллаберганов – Ўзбекистон

- 73 кг:

1-ўрин: Шингиз Сандибаев – Қозоғистон

2-ўрин: Дулат Сихимов – Қозоғистон

3-ўрин: Нурбол Сабуров – Қозоғистон

3-ўрин: Шаҳзодбек Ғойибназаров – Ўзбекистон

-78 кг:

1-ўрин: Абдулазиз Маҳмудов – Ўзбекистон

2-ўрин: Ислом Йўлдошев – Ўзбекистон

3-ўрин: Сардорбек Ғаниев – Ўзбекистон

3-ўрин: Иброҳим Турғунов – Ўзбекистон

+78 кг:

1-ўрин: Элдор Мардиев – Қозоғистон

2-ўрин: Йўлдошбек Султонмурод – Қозоғистон

3-ўрин: Диёрбек Мўйдинов – Ўзбекистон

3-ўрин: Сардор Бекбўтаев – Ўзбекистон

Қизлар:

-42 кг:

1-ўрин: Яна Яркова – Россия

2-ўрин: Интизор Абдулалимова – Ўзбекистон

3-ўрин: Алима Ҳайдарова – Қозоғистон

3-ўрин: Нозимахон Мақсудова – Ўзбекистон

-44 кг:

1-ўрин: Виласини Камжангхан – Тайланд

2-ўрин: Динора Мухторова – Ўзбекистон

3-ўрин: Ассел Усманова – Қозоғистон

3-ўрин: Молдир Оскеленова – Қозоғистон

-46 кг:

1-ўрин: Мадинабону Маннопова – Ўзбекистон

2-ўрин: Гулойим Ортиқбоева – Ўзбекистон

3-ўрин: Азиза Ниёзова – Ўзбекистон

3-ўрин: Мардона Абдуллева – Ўзбекистон

-49 кг:

1-ўрин: Зарнигор Абдуллаева – Ўзбекистон

2-ўрин: Айгерим Муҳаммеджанова – Қозоғистон

3-ўрин: Тангшолпан Жалелова – Қозоғистон

3-ўрин: Адел Жалдинова – Қозоғистон

-52 кг:

1-ўрин:  Випаван Сирипорнпермсак – Тайланд

2-ўрин: Мадинахон Қурбоналиева – Ўзбекистон

3-ўрин: Фотима Турдиева – Ўзбекистон

3-ўрин: Роҳила Абдуманнопова – Ўзбекистон

-55 кг:

1-ўрин: Сэнгсин Кантида – Тайланд

2-ўрин: Муштарийбегим Мавлонова – Ўзбекистон

3-ўрин: Гулдана Жуматай – Қозоғистон

3-ўрин: Умсин Токташева – Қозоғистон

-59 кг:

1-ўрин: Милана Голубева – Ўзбекистон

2-ўрин: Алтинай Қалбаева – Ўзбекистон

3-ўрин: Ўғилой Жамолова – Ўзбекистон

3-ўрин: Мунира Холиқулова – Ўзбекистон

-63 кг:

1-ўрин: Феруза Содиқова – Ўзбекистон

2-ўрин: Камила Рассул – Қозоғистон

3-ўрин: Ситора Эргашева – Ўзбекистон

3-ўрин: Жадира Хайруллина – Қозоғистон

-68 кг:

1-ўрин: Заҳро Рустамова – Ўзбекистон

2-ўрин: Фатима Жаксибаева – Қозоғистон

3-ўрин: Дилдорахон Ҳакимова – Ўзбекистон

+68 кг:

1-ўрин: Муҳайё Сирожиддинова – Ўзбекистон

2-ўрин: Симбат Хожамуродова – Қозоғистон