Биринчи лига. 20-тур. Учрашувлар якунланди

13 август, 19:42 860

Биринчи лига. 20-тур. Учрашувлар якунланди

13 август куни Ўзбекистон Биринчилиги 20-тур учрашувлари бўлиб ўтади. SPORTS.uz сайти ўз ўқувчиларига бугунги ўйинлардан онлайн транслация уюштиришни режалаштирган. Биздан узоқлашманг.

Биринчи Лига, 20-тур

13 август, якшанба

17:15 «НБУ-Осиё» (Тошкент) – «Андижон» (Андижон) 1:0 #Тугади
Ҳакамлар: В. Цейтлин (Тошкент), А. Сидоров (Тошкент), Д. Сайлалов (Тошкент)
Назоратчи: Ш. Эгамбердиев (Қарши).

«НБУ-Осиё»: 1. Искандар Мўминов 3. Миршохид Олимов 4. Тимур Кагиров 6. Шохрух Абдурахмонов 7. Суннатилло Абдуллажонов 10. Тимур Усмонов 11. Орифхўжа Абдуҳолиқов 17. Орифжон Абдуғаниев 19. Руслан Вагапов 20. Алишер Салимов 21. Аваз Исматов
Заҳира: 91. Бобур Раҳимов 2. Аббос Пўлатов 5. Бегзод Рўзматов 8. Рамзиддин Тўхтаназаров 9. Миршоджон Файзиев 15. Жавоҳир Мухторов 18. Равшан Дўсматов

"Андижон": 87. Акмал Ортиқов, 6. Иброҳим Отахонов, 7. Шаҳбоз Жумабоев 8. Акмал Холматов, 11. Собир Ҳамидов, 14. Ҳамза Каримов, 15. Равшан Аслонов, 21. Абдулазиз Ёқубов, 27. Сирож Ҳамроев, 70. Ойбек Нурматов, 77. Фирдавс Асадов.
Захира: 1. Элдор Исабоев, 9. Алишер Абдувоҳидов, 17. Жаҳонгир Маҳсудов, 18. Фарҳод Бекмуратов 19. Фарруҳ Бекмуратов, 22. Мақсуд Маҳмудов, 23. Фурқат Ҳасанбоев.

18:00 «Янгиер» (Янгиер) – «Истиқлол» (Фарғона) 1:4 #Тугади

Ҳакамлар: Н. Қосимов (Қарши), С. Ҳакимов (Самарқанд), Ш. Камаров (Самарқанд)
Назоратчи: А. Попов (Тошкент).

«Янгиер»: 12. Ҳусан Олимжонов, 2. Артур Маматказин, 3. Амирхон Иброҳимов, 9. Абдулазиз Жўрабоев, 11. Уйғун Бобоназаров, 14. Акбар Саттаев, 17. Вячеслав Пурак, 20. Шаҳзод Ғофурбеков 21. Аброр Ҳакимов, 23. Маъруф Тошев, 24. Абдумутал Турсунқулов. 

«Истиқлол»: 89. Дониёр Усмонов 2. Азиз Мадалиев 3. Даврон Қорабоев 4. Шухрат Хамидов 7. Абдулазиз Жўрабоев 17. Бобур Аминжонов 18. Тимур Султонов 21. Худоберди Холиқов 23. Санжар Асқаралиев 77. Хошим Шокиров
Заҳира: 8. Мухаммадсултон Фозилов 10. Давлатбек Ярбеков 11. Анвар Хожимирзаев 15. Мухаммаджон Расулов 20. Акмалий Раҳимзода 88. Хайрулло Мадаминов

17:30 «Зомин» (Зомин) – «Сурхон» (Термиз) 1:2 #Тугади
Ҳакамлар: Р. Бобомуродов (Навоий), С. Шоюсупов (Тошкент), О. Абдувасилов (Тошкент)
Назоратчи: Р. Серазетдинов (Тошкент).

«Зомин»: 77. Отабек Садиев  3. Жалолиддин Саидов 4. Элдор Каримов 5. Шухрат Садриддинов 6. Савелий абаромов 7. Рохиддин Абдурасулов  8. Ринат Мухамметшин 11. Нодир Ибрагимов 14. Достон Тошматов 17. Соҳиб Абдуллаев 20. Сардор Усмонов
Заҳира: 2. Шуҳрат Садриддинов 29. Султон Келдибеков 9. Лутфулло Файзуллаев 10. Дурбек Камолов 15. Дилмурод Икромов 27. Жахонгир Хамроев 21. Рустам Файзуллаев

«Сурхон»: 35. Акром Ходжаев 4. Миржалол Қурбонов 5. Нажмиддин Нормуродов 6.   Нуриддин Хасанов 8.   Фаррух Хайдаров 9.   Низомжон Норов 10. Сарвар Холматов 17. Азизбек Усмонов 22. Акбар Муродов 27. Сардор Расулов 77. Жонибек Кўчимов
Захира: 1.   Руслан Матниязов 3. Илҳом Комилов 11. Санжар Баратов 19. Ислом Пўлатов 21. Акмал Абдураҳмонов 18. Владислав Павленко 33. Рашид Шаробиддинов
 

17:30 «Ғаллаорол» (Ғаллаорол) – «Насаф-2» (Қарши) 2:0  #Тугади
Ҳакамлар:Э. Турсунов (Бухоро), А. Буров (Бухоро), Ш. Раҳматов (Бухоро)
Назоратчи: Т. Абдуллаев (Тошкент).

«Ғаллаорол»:  95. Баракатилло Исроилов 4. Азиз Маткаримов 5. Лазиз Нуритдинов 7. Элбек Имомназаров 9. Шерзод Жўрақўзиев 10. Константин Боев 11. Нурлибек Таласбоев 19. Бехруз Дўстмуродов 22. Давлатбек Рашидов 31. Жавоҳир Абдуҳолиқов 94. Холмўмин Давронов
Заҳира: 3. Азамат Юнусов 6. Мансур Бўтаев 13. Жасур Абдуғаниев 17. Зафар Раҳмонов 18. Жавлон Ибодуллаев 33. Ислом Мелибоев

«Насаф-2»: 25. Амир Лутфуллаев 5. Отабек Комилжонов 6. Мирзабек Жониқулов 7. Элбек Отақулов 14. Достон Бердиқулов 16. Наврўз Иззатиллаев 18. Саддам Тўхтаев 22. Шахбоз Эркинов 38. Ориф Муродов 42. Жахонгир Халимов 45. Алишер Хошимов
Заҳира: 30. Элшод Қодиров  8. Дурбек Камолов 10. Мухаммаджон Хамроқулов 19. Алпомиш миров 27. Жамшид Абдуллаев 31. Сардор Абдухолиқов 33. Фаррух Абсаломов

17:30 «Хотира-79» (Уйчи) – «Хоразм» (Урганч) 5:2 Тугади
Ҳакамлар: А. Нажафалиев (Тошкент), Д. Тиллаев (Тошкент), Ф. Янсупов (Тошкент)
Назоратчи: А. Тамбовцев (Тошкент).

«Хотира-79»: 40. Алишер Пахритдинов 2. Хондамир Юлдашев 4. Шахзод Маъмуржонов 5. Анвар Аминжонов 8. Сарвар Сафаров 10. Сардор Теляков 12. Шахзод Саминжонов 15. Баҳром Юлдашев 16. Бобур Мамажонов 18. Рустам Аъзамов 19. Шукур Жумабоев
Заҳира: 3. Санжар Тошпўлатов 6. Фозил Дехқонов 7. Хасан Тешабоев 11. Соҳиб Ботирхонов 13. Раҳмат Ўринов 14. Иззат Абдуллаев 16. Расул Камолдинов

«Хоразм»: 35. Ғайрат Ўдаев 3. Рафик Каримов 4. Улуғбек Худойбердиев 5. Равшан Султонов 8. Абдумалик Тошпўлатов 9. Шариф Мирзаев 10. Темур Бекчанов 12. Жасур атажонов 13. Мухаммадқодир Рахимберганов 15. Зохид Раупов 17. Эрбол Сейтназаров
Заҳира: 2. Бахтишод Юлдашев 6. Асадбек Мамбетов 7. Темур Исмоилов 11. Сардор Матмуратов 14. Мирзо Курязов 16. Неъматжон Мадаминов

17:00 «Локомотив-БФК» (Тошкент) – «Орол» (Нукус) 1:1 #Тугади
Ҳакамлар: Ф. Норсафаров (Қарши), Ф. Усмонов (Қарши), Ш. Қаюмов (Жиззах)
Назоратчи: Д. Роман (Тошкент).

«Локомотив-БФК»: 16. Сардор Содиқов 2. Жамшид расулов 4. Александр Беляков 6. Машхур Абдухалимов 8. Элёр Мўйдинов 10. Саидмахмуд Ғуломов 11. Шухрат Юлдашев 15. Фахриёр Ўринбоев 17. Шахзод Каримов 18. Иброхим Бозоров 21. Рустам Юнусхонов
Заҳира: 1. Шахзод Мадаминов 9. Нуриддин умаров 13. Бекзод Латипов 19. Шукуржон Мўминов 23. Миржалол Мирсоатов 24. Абдумуталлиб Искандаров 25. Улуғбек Ғаниев

«Орол»: 16. Айбек Шамшитов 3. Эшниёз Жамиев 5. Шариёр Каримбоев 6. Наврўз Хаипов 7. Мирас Карлибоев 9. Ринат Шулманов 11. Тимур Турдиев 13. Алберт Сиддиқов 15. Ботир Янгибоев 17. Дамир Низанов 18. Ислом Сейтназаров
Захира: Абдусалом Атаниёзов 2. Пўлат Каипназаров 10. Ойбек Рўзимов 11. Тимур Турдиев 12. Алишер Собиров 14. Элдор Шухратбеков

17:00 «Цементчи» (Қувасой) – «Ёзъёвон-Лочинлари» (Ёзъёвон) 6:0 #Тугади

Ҳакамлар: Ш. Қосимов (Тошкент), Р. Фозилов (Наманган), М. Мажидов (Наманган)
Назоратчи: А. Абдуллаев (Тошкент).

«Цементчи»: 1. Фарруҳ Турдалиев 3. Оқилбек Маҳмудов 6. Отабек Ахмаджонов  9. Даврон Исоқов 10. АбдулАзиз Юсупов 11. Аббос Жумақулов 13. Жамшид Қобулов 17. Суннатилло Эрматов 19. Даниэл Насриддинов  23. Айбек Нурбоев 27. Даврон Маматов
Заҳира: 1. Илҳом Жуманов 4. Раҳматилло Мелибоев 7. Сардор Сотиволдиев 8. Анвар Раҳимов  21. Элёр Мамасолиев 24. Маматвали Нуритдинов 30. Санжар Зокиров

«Ёзёвон-Лочинлари»: 56. Жасур Абдуллаев 4. Улуғбек Олимов 6. Умиджон Хошимов 7. Зохид Исмоилов 8. Бунёд Абдуманонов 10. Шаҳбоз Абдураҳмонов 11. Бекзод Махпралиев 17. Жаҳонгир Дадабоев  20. Маъмур Қосимов  70. Алишер Файзуллаев 77. Жасур Cаидов
Заҳира: 1. Баходир Йигиталиев 2. Сардор Аҳмадалиев 16. Анвар Абдулхақов 18. Иқрор Раҳимов 19. Мақсад Ибрагимов 28. Адҳам Ахмаджонов 30. Исроил Мухторалиев 

17:30 «Уз-Донг-Жу» (Андижон) – «Норин» (Хаққулобод) 0:1 #Тугади
Ҳакамлар: Р. Лутфулин (Тошкент), О. Калахўжаев (Тошкент), Х. Баҳодиров (Тошкент)
Назоратчи: О. Дачев (Тошкент).

«Уз-Донг-Жу»: 91. Дилмурод Мамаюсупов 2. Жўрабек Якубов 5. Асрор Раҳмонов 7. Сирожиддин Еттибоев 8. Сухроб Нўмонов 10. Салоҳиддин Салоҳиддинов 11. Усмонали Исмоналиев 14. Абдураҳмон Комилов 19. Фехрузбек Салоҳиддинов 30. Азизбек Қаюмов 77. Озодбек Комилов
Заҳира: 1. Илёс Исмоилов 3. Ахрор Ўктамов 6. Ойбек Аҳматов  15. Зийнатилло Икромжонов  17. Ислом Ўрмонов 22. Баҳодир Қодиров 27. Азизбек Маҳмудов

«Норин»: 16. Шерзод Абдураимов 5. Мухаммаджон Хусанов 6. Ислом Исмоилов 8. Убайдулло Холиқулов 10. Элдор Эргашев 11. Шохжаҳон Аббосов 17. Файзулло Жуманқўзиев 18. Жаъфар Исмоилов 19. Баходир Муртазоев 22. Санжар Аҳмедов 23. Жавлон Искандаров
Заҳира: 12. Жўрабек Рўзиев 2. Азизбек Мамазоитов 4. Фарруҳ Нурлибоев 7. Аҳрор Умаржонов  9. Сайриддин Ғаффоров 20. Жамшид Хошимов 21. Комилжон Тожиддинов

17:30 «Машъал-2» (Муборак) – «Нурафшон» (Бухоро) 4:4 #Тугади

Голлар:  М. Ризвонов (28), Ш. Убайдуллаев(53) - Б. Нарзуллаев (35), С. Ашуров

Ҳакамлар: И. Гармашов (Тошкент), Х. Атамуратов (Урганч), А. Арзибеков (Нукус)
Назоратчи: Х. Мухтаров (Самарқанд).

"Машъал-2": 40. Достонбек Тўхтабоев 5. Шаҳзод Тоғаев 7. МуниМирмухсин Юсупов 8. Аҳрор Иноятов 10. Шаҳзод Убайдуллаев 16. Холмурод Холмуродов 17. Мирзохид Эгамбердиев 22. Хусниддин Алиқулов 24. Мухриддин Ризвонов 25. Жонибек Мирзақулов 26. Бобур Фарходов
Заҳира: 1. Шуҳрат Зиёвуддинов 9. Искандар Шодмонов 20. Суннатилло Рустамов 23. Шаҳбоз Абдураимов 47. Мирислом Ражабов 25. Мухаммад Тошхўжаев 90. Сиёвуш Якубов

"Нурафшон": 1. Шаҳзод Шамсидпдинов 19. Жаҳонгир Хайриев 22. Умрилло Рамазонов 5. Баҳтиёр Бозоров 2. Азамат Шарипов 77. Жамшид Ҳасанов 21. Шуҳрат Салимов 12. Қурбон Сатторов 8. Феруз Муинов 9. Саид Ашуров 10. Бахромжон Нарзуллаев
Заҳира: 33. Рустам Ражабов 7. Азизбек Муратов 15. Шокир Ходжаев 18. МухаммадСиддиқ Тимуров 23. Азиз Бобоев 17. Жонибек Ражабов 11. Фузайл Қорёғдиев